Dračí jezdec-kapitola první

27. ledna 2012 v 18:45 | Kajak |  blbosti atd....
Ahoj! Jmenuju se Miranda a budu vám vyprávět svůj příběh. Tak tedy začneme. Kdysy se v jedné dračí vesnici narodilo děvče a to děvče pojmenovali Miranda. Miranda neměla rodiče. Její táta se někam podivně ztratil a matka zemřela po porodu. Ale otec přece jen něco zanechal. Dal Mirandě schopnost mluvit se zvířaty. Příštích let se jí nežilo moc dobře. Neměla moc přátel mezi lidmi a tak bydlela v lese a lidem se vyhýbala. Během 12ti let téměř "zdivočela" a necítila žádnou lásku, věrnost a starala se sama o sebe, protože na to byla zvyklá. Jednou se v lese ztratil mladý chudý chlapec. Když ho Miranda spatřila, najednou ucítila zvláštní pocit. Jakoby...jakoby měla pomoci tomu chlapcovi. A tak se ho rozhodla sledovat a hlídat ho. Chvíli se na něj dívala a pak se rozhodla,že už ho nebude dál trápit. A tak seskočila ze stromu a promluvila na chlapce:"Ahoj,já jsem Miranda. Ty jsi se tu ztratil?"a chlapec nato:"Ahoj já jsem Mickey. A ano,ztratil jsem se. Pomůžeš mi?" "Tak dobře,pomůžu. Ale dovedu tě na cestu a pak už půjdeš po vlastních. Jasný?" "Jasný jak facka." řekl Mickey a pousmál se. Miranda zapískala. Mickey se na ni udiveně díval. Chvíli se nic nedělo. Po chvíli se však ozvalo dupání, když vtom z keře vyběhlo stvoření podobné raptorovi."To je Nicolas." řekla Miranda a vyskočila na toho raptora."Tak pojď,pomůžu ti vylézt"řekla Miranda a podala Mickymu ruku. Po chvíli se Mickey na Nicolase vyštáral,ale bylo poznat,že se stále ještě bojí.Po chvilce si však na chůzi raptora zvykl a tak pomalu zrychlovali. Nakonec dorazili na cestu."Páni! Nikdy bych si nepomyslel,že řeknu tohle:konečně pevná zem!!!" řekl Mickey,jakmile slezl z Nicolase."Tak jo. Už si jdi po vlastních. Dohoda je dohoda." "Hmmm...tak to je škoda" řekl smutně Mickey."Vážně se nechceš podívat do naší vesnice? Ukážu ti dračí líheň!"zeptal se ještě Mickey a nasadil "psí" pohled. Nakonec tedy Mirandu přinutil jít s ním.
Byl večer,když došli k bráně."Vaše jméno!" vykřikl na ně vysoký a svalnatý strážný."Tak bude to?!" "A vy byste se měl zklidnit,nebo vám pukne hlava!"vykřikla na něj Miranda a začala se hlasitě smát. "Co to děláš?! To je strážný Plokovor! Na něj bych si raději nedovoloval!" zasáhl do toho Mickey a nahlásil jména:"Mickey Slinger a Miranda......jakse vlastně jmenuješ?" zeptal se Mirandy. Ale Miranda jen povytáhla ramena,protože slovo příjmení ještě nikdy neslyšela."Ty,kluku,můžeš jít. Ale ta holka je nějaká podezřelá. Půjde za králem!" prohlásil strážce a chytil Mirandu pevně za ruku."Počkat,ale v tom případě jdu taky!"prohlásil Mickey a přidal se k nim.
Cestou ke králi šli ulicemi,které doslova "naháněly hrůzu":všude vychrtlí žebráci žádající o pár zlaťáků,klidně i stříbrňáků,vychrtlá zvířata a všude vojáci.Začínám se toho krále bát,když takhle vesnice trpí pomyslela si Miranda.
Jak to dopadne u krále? Přežijí to vůbec? POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama