kočky

1. května 2011 v 19:36 | kajak |  zvířátka
Aby výživa byla plnohodnotná, musí obsahovat všechny látky nutné k zachování života. Nejdůležitější je voda, protože bez krmiva lze nějakou dobu přežívat, bez vody dochází k dehydrataci organizmu a smrti poměrně rychle. Kočky obecně málo pijí, záleží to na okolní teplotě, vlhkosti vzduchu a také množství vody obsažené v krmivu. Suché krmivo obsahuje sotva 10% vody, proto při jeho příjmu kočky přijímají více tekutin. Celková potřeba vody je velmi individuální, v žádném případě nelze kočce přidělovat omezené množství. Vždy musí mít čerstvou čistou pitnou vodu až v nadbytku, aby ji mohla pít v množství podle momentální potřeby.
Vitaminy jsou velmi důležité pro zdravý vývoj a pro plnohodnotný vývoj koček. Zatím co se jen velmi málo setkáváme s nedostatkem vitaminů rozpustných v tucích (A,D,E), častější je u koček nedostatek vitaminů rozpustných ve vodě a to zvláště z komplexu vitaminu B, případně vitamin C.
Tuky jsou ve výživě koček nezbytné. Dělají krmivo pro kočky chutnější, lehce se vstřebávají a jsou pohotovou zásobou energie. Jsou nositeli řady vitaminů a obsahují nezbytné esenciální mastné kyseliny. Živočišné tuky jsou pro kočky výborně stravitelné. Jejich nadbytek může působit průjem.takže se vždy poraďte,jestli se o kočičku dokážete postarat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama